Przychodnie w obcych rękach

Maja Lose
opublikowano: 24-05-2004, 00:00

Opieka medyczna jest traktowana przez przedsiębiorców w Polsce dwojako. Jedna grupa firm ogranicza się do zapewnienia pracownikom jedynie badań medycyny pracy. Druga grupa dba o to, aby pracownicy poza badaniami obowiązkowymi mogli korzystać z porad lekarzy, z badań i innych świadczeń medycznych na koszt pracodawcy.

Przychodnie przyzakładowe to rozwiązanie dla dużych firm. Bez względu na zakres usług medycznych mogą one zdecydować się na prowadzenie własnej przychodni przyzakładowej lub zlecenie jej prowadzenia firmie zewnętrznej. To drugie rozwiązanie jest korzystniejsze dla przedsiębiorstw — firmy oddają zarządzanie usługą medyczną specjalistom, a same zajmują się swoją działalnością podstawową. Tak zrobił jeden z naszych klientów — wrocławski Polar. Na podobny ruch zdecydowały się Elektrociepłownie Warszawskie, które wydzieliły 3 lata temu aż trzy przychodnie przyzakładowe. Był to, jak dotąd, największy tego typu projekt w Polsce. O jego trudności może świadczyć fakt, że nasza firma została poproszona o doradztwo podczas wyboru i wdrażania dostawcy.

Firmy sieciowe, posiadające wiele oddziałów w całej Polsce, mają inny kłopot — podpisanie umów na opiekę medyczną w każdej miejscowości, w której działają ich pracownicy, spada najczęściej na dyrektorów oddziałów, którzy mają jednocześnie wiele obowiązków związanych ze sprzedażą i obsługą klientów. To też jest obszar, w którym można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Zlecenie jednej firmie zapewnienia opieki w całej Polsce, w wybranym przez przedsiębiorstwo wariancie, odciąża manedżerów, działy personalne i finansowe (jedna faktura zamiast np. stu trzydziestu).

Dążenie firm do poprawy własnej efektywności, a także rozszerzanie oferty przez firmy medyczne powinny przyspieszyć rozwój outsourcingu medycznego.

Maja Lose dyrektor ds. sprzedaży Prywatne Centra Medyczne Promedis

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maja Lose

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Przychodnie w obcych rękach