Przychody Inditeksu rosły najszybciej od trzech lat

opublikowano: 10-12-2015, 09:30

Inditex, największy na świecie detalista odzieżowy, odnotował najszybszy od trzech lat wzrost sprzedaży w związku z ożywieniem konsumpcji w Hiszpanii, informuje Bloomberg.

Po wyłączeniu wahań kursowych, przychody koncernu wzrosły o 15 proc. w ostatnich trzech kwartałach, poinformowała spółka w komunikacie. Przychody netto w tym okresie wzrosły o 20 proc. do 2,02 mld EUR, czyli zgodnie z prognozami analityków. 

Firma zyskuje dzięki wzrostowi popytu w Hiszpanii, skąd pochodzi około jednej piątej przychodów Inditeksu. Według Barclays, w październiku koncern odnotował sprzedaż na najwyższym poziomie od przynajmniej sześciu lat.

Od początku roku akcje Inditeksu zyskały na wartości 37 proc., co przełożyło się na wzrost wartości spółki o ponad 100 mld EUR. Założyciel koncernu, Amancio Ortega dzięki swojemu odzieżowemu imperium stal się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek szacowany jest wg Bloomberg Billionaire Index na około 75 mld USD.

Wyświetl galerię [1/2]

Kurs Inditexu od początku roku

Bloomberg

W ciągu ostatnich pięciu lat Inditex otworzył na całym świecie około 400 sklepów pod ośmioma różnymi markami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu