Przychody Tech Dat y rosną

Marcin Złoch
opublikowano: 12-03-2008, 00:00

14,6 proc. — taki wzrost przychodów osiągnął dystrybutor elektroniki.

14,6 proc. — taki wzrost przychodów osiągnął dystrybutor elektroniki.

Tech Data Corporation, dystrybutor produktów IT, ogłosiła wyniki finansowe z 2007 r. W Polsce firma reprezentowana jest przez Tech Data Polska. Polski oddział osiągnął w 2007 r. przychody wysokości 1,82 mld złotych, co w stosunku do roku poprzedniego oznacza wzrost o 14,6 proc. Taki wynik lokuje firmę Tech Data Polska na jednej z czołowych pozycji wśród dystrybutorów produktów IT w naszym kraju oraz w czołówce firm informatycznych w Polsce.

— Wyniki zanotowane przez Tech Data Polska w 2007 r. należy uznać za dobre zarówno na tle konkurentów krajowych, jak też w stosunku do innych europejskich oddziałów firmy, tym bardziej że są one wynikiem naturalnego wzrostu i koncentracji wyłącznie na dystrybucji produktów IT, a nie są wynikiem przejęć innych firm krajowych bądź zagranicznych czy sprzedaży produktów spoza branży IT oraz działalności detalicznej, jak to ma miejsce w przypadku większości innych dystrybutorów krajowych — twierdzi Ireneusz Dąbrowski, dyrektor zarządzający Tech Data Polska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu