Przyjęty

GN
opublikowano: 26-03-2007, 00:00

Andrzej Kulik

Andrzej Kulik

nowy prezes Nordea PTE

Zajmie stanowisko, na którym po rezygnacji Aleksandra Romanowskiego we wrześniu 2006 r. był wakat. W grupie Nordea pracuje od 1999 r. Najpierw był dyrektorem operacyjnym PTE, a od marca 2004 r. członkiem zarządu. Nordea PTE z 697 tys. klientów i 4,29 mld aktywów jest piątym pod względem wielkości towarzystwem w Polsce.

CV

Ukończył Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie oraz studia doktoranckie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent programu MBA Executive SGH i Uniwersytetu Minnesota USA. Od początku kariery zawodowej związany z branżą ubezpieczeniowo-finansową. Był dyrektorem działu polis w Amplico Life i dyrektorem w departamencie funduszy emerytalnych Citibanku oraz doradcą prezesa TUiR Warta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu