PRZYJĘTY

PJ
opublikowano: 28-06-2007, 00:00

Marek Mroczkowski

dyrektor Możejek

Od 2 lipca dyrektorem generalnym należącej do Orlenu litewskiej rafinerii Możejki zostanie Marek Mroczkowski, dotąd wicedyrektor ds. finansowych PKN Orlen. Zastąpi na tym stanowisku Paula Nelsona Englisha. Nie będzie miał łatwego zadania. Rafinerię nękają poważne problemy. Możejki są odcięte od dostaw ropy rosyjskim rurociągiem i muszą kupować droższy surowiec z morza. W październiku 2006 r. część instalacji strawił pożar. Efekt — spółka przynosi straty.

CV

Marek Mroczkowski z niejednego pieca chleb jadał. Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dziś SGH) został w 1994 r. dyrektorem ds. finansowych i członkiem zarządu Petrochemii Płock. Odpowiadał m.in. za połączenie Petrochemii z CPN i tworzenie Orlenu. Potem był m.in. prezesem Polkomtela, Elany i należącego do Orlenu czeskiego holdingu Unipetrol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu