Przykazania dla krezusa

opublikowano: 07-03-2019, 22:00

Portal CNBC przyjrzał się historiom miliarderów, którzy sami zapracowali na swoje sukcesy.

Legendy biznesu, takie jak Warren Buffett, Elon Musk, Oprah Winfrey, Michael Jordan czy szefowie Google’a i Facebooka, mają często podobne proste nawyki i zasady. Portal wskazał na sześć codziennych małych czynności, które pomogły im wspiąć się po drabinie sukcesu. Jeśli tego nie robisz — napisał portal — nigdy go nie osiągniesz. Po pierwsze: czytaj ksiażki, które nie są bezpośrednio związane z twoją karierą zawodową. Po drugie: wysil się (nie chodzi tutaj o podejmowanie wysiłku fizycznego, ale wychodzenie ze strefy własnego komfortu). Po trzecie: ćwicz (dla wielu najbogatszych ludzi świata trening jest częścią planu kazdego dnia). Po czwarte: dziel się — jeśli nie możesz dać komuś dużych pieniędzy, to oferuj każdemu pomoc, koledze czy staruszce na ulicy (ludzie, którzy odnieśli prawdziwy sukces, na który samodzielnie zapracowali, zawsze udzielają się charytatywnie). Po piąte: czerp siłę z porażek (chodzi tu o przebaczanie, akceptowanie porażek i dążenie do zwycięstwa). Po szóste: idź na spacer i pobądź ze swoimi myślami.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy