Przyszłość jest teraz

Markus Sieger, prezes Grupy Polpharma, Komentarz Partnera: Polpharma
opublikowano: 13-06-2018, 22:00

Czy da się zrealizować marzenie o systemie ochrony zdrowia, oferującym łatwo dostępne usługi, bez kolejek, w przystępnych cenach?

Czy da się zrealizować marzenie o systemie ochrony zdrowia, oferującym łatwo dostępne usługi, bez kolejek, w przystępnych cenach? Systemie, który jest tak przyjazny pacjentowi, jak system bankowy — swoim klientom? Jest na to szansa, jeśli poddamy ochronę zdrowia procesom, jakie przeszła bankowość. I zbudujemy system skoncentrowany na pacjencie.

Wyobraźmy sobie ochronę zdrowia, w której na szeroką skalę stosuje się dostępne już dzisiaj technologie: czujniki w telefonach i zegarkach wiedzą, jak spaliśmy, jakie mamy tętno, ciśnienie, nasycenie krwi tlenem i ile kroków zrobiliśmy. Wyobraźmy sobie te dane, porównywane przez sztuczną inteligencję z parametrami zdrowotnymi populacji, zbieranymi w systemach big data, oraz konsultacje lekarskie wykonywane na odległość. Wyobraźmy sobie potęgę prewencji, czyli zapobiegania chorobom, poprzez stały monitoring wahań naszego stanu zdrowia, natychmiastowe doradztwo i zmianę nawyków. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom dłużej możemy cieszyć się zdrowiem, oszczędzając dostępne w systemie zasoby dla tych, którym naprawdę są one potrzebne.

Wyobraźmy sobie, jak bardzo można podnieść efektywność systemu ochrony zdrowia, dzięki cyfrowym technologiom. Te same prawie 120 mld złotych funduszy NFZ oraz środków prywatnych może w ten sposób wystarczyć na o wiele więcej niż dziś.

Polpharma jest na polskim rynku farmaceutycznym liderem, który daje przykład. Jesteśmy pewni, że ochronę zdrowia w Polsce czeka rewolucyjna transformacja, która wymaga zmiany sposobu działania i zbudowania nowego modelu współpracy. Swoją rolę powinny zmienić również firmy farmaceutyczne, dostarczając nie tylko produkty lecznicze, ale i rozwiązania, które będą wsparciem dla pacjentów w zachowaniu zdrowia.

A zatem — dość czekania! Nadszedł czas na współpracę regulatorów, biznesu, start-upów i innowatorów z różnych branż, by pacjent i jego zdrowie znalazły się w centrum funkcjonowania systemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Markus Sieger, prezes Grupy Polpharma, Komentarz Partnera: Polpharma

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy