PSEW: Czekają nas upadłości farm wiatrowych w Polsce

opublikowano: 15-09-2017, 16:40

Gościem w studiu Pulsu Dnia jest Kamila Tarnacka – członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, z którą porozmawiamy o alarmującej kondycji farm wiatrowych w Polsce, nowelizacji ustawy o OZE, a także perspektywach dla morskiej energetyki wiatrowej.

- Jesteśmy zaskoczeni, tym co się ostatnio wydarzyło. Z konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że 150 umów z Energą jest unieważnionych. Na razie się przyglądamy. Czytamy też pisma, które trafiają do naszych członków. To będzie miało negatywny wpływ na te podmioty. Sytuacja przedsiębiorstw które zainwestowały w energetykę wiatrową jest bardzo trudna. Patrząc na sektor wiatrowy, zakładamy, że do końca roku 90% podmiotów nie będzie w stanie spłacać swoich kredytów. Mamy już pierwsze upadłości - mówi Kamila Tarnacka – członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Drozd

Polecane