PSW Capital rezygnuje z emisji

KZ, EBI
opublikowano: 29-09-2011, 10:04

Zarząd notowanej na NewConnect spółki PSW Capital (dawna Grupa PSW Holding) przełożył plany emisji nowych akcji i tym samym przeniesienia notowań na rynek regulowany.

- Zarząd spółki zwraca uwagę na złą sytuację na rynkach finansowych oraz na pogarszające się wskaźniki wyprzedzające koniunktury gospodarczej. Mając na uwadze znaczącą niepewność dotyczącą bliższej i dalszej przyszłości na rynkach finansowych, Zarząd uznał, że należy odłożyć możliwość nowej emisji akcji z zachowaniem prawa poboru głównie z powodu niezadowalającego kursu akcji spółki, co jest skutkiem pogarszającej się sytuacji na rynkach finansowych na całym świecie - napisano w komunikacie.

Zobacz więcej

Włodzimierz i Piotr Krawczykowie

Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę o nowej emisji oraz upoważniło zarząd do przeprowadzenia nowej emisji akcji w okresie 3 lat od daty wpisu kapitału docelowego do KRS, dlatego też Zarząd podjął decyzję o przesunięciu nowej emisji do czasu znaczącej poprawy panujących nastrojów na rynkach finansowych.

Spółka poinformowała też o przełożeniu o miesiąc terminu wypłaty dywidendy. Powód? Zarząd tłumaczy się zakupem znacznej sumy dolarów po korzystnym kursie, złożeniem zamówień na znaczącą ilość węgla i uzyskanie dyskonta w wysokości 2,5 proc. na zakup do końca III kw. i odbiór na początku IV kw. oraz większym o ok. 5 proc. zyskiem dla spółki ze względu na opóźnienie wypłaty o jeden miesiąc. Spółka zwołała już walne, które podejmie uchwałę o wypłacie dywidendy dnia 31 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, EBI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / PSW Capital rezygnuje z emisji