Puławy w Malezji

Barbara Warpechowska
23-09-2014, 00:00

Zakłady Azotowe Puławy podpisały umowę współpracy ze spółkami z Malezji. Dotyczy ona budowy wspólnej instalacji wytwarzania mocznika i innych produktów opartych na amoniaku

Firmy mają opracować wstępne studium wykonalności projektu. Analizy będą dotyczyć aspektów technicznych, ekonomicznych, logistycznych, zaopatrzenia w surowce i infrastruktury. Puławy dostarczyłyby technologię.

Petronas Chemical Group Berhad to natomiastwiodący producent w Malezji i jeden z największych w południowo-wschodniej Azji. Wytwarza: olefiny, nawozy, polimery, methanol oraz inne podstawowe chemikalia i ich pochodne. W projekcie mogłaby wiec odpowiadać za surowce i ewentualnie zadbać o finansowanie inwestycji.

Trzecim udziałowcem jest Sipitang Oil & Gas Industrial Park (SOGIP). Spółka zarządza parkiem technologicznym, na który składa się około 1600 ha położonych w Mengalong, w prowincji Sabah. Powstają tam inwestycje związane z gazem i ropą naftową. Zadaniem spółki jest przyciągnięcie nowych inwestorów.

Podpisane 15 września porozumienie, za kilka lat może zaowocować powstaniem w Malezji instalacji chemicznych, których współudziałowcem byłyby Puławy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / Puławy w Malezji