Dzielimy się – #PBdosłuchania odcinek 2

aktualizacja: 23-06-2017, 16:45

Ekonomia współdzielenia niczym letnia burza wdarła się do gospodarki i narobiła sporego zamieszania.

Dziś zajmiemy się tym stosunkowo nowym zjawiskiem, a przede wszystkim dwoma najpopularniejszymi w Polsce usługami dotyczącymi transportu osób i krótkoterminowego wynajmu mieszkań. Oczywiście z punktu widzenia osoby, która na tym zarabia.

Zacznijmy od definicji.

Ekonomista Ignacy Morawski opowiada skąd wziął się pomysł współdzielenia towarów i usług oraz czy to, co najczęściej nazywamy sharing economy jest nią w istocie.Nasz redakcyjny specjalista od motoryzacji Marcin Bołtryk mówi nam ile naprawdę zarabia się na Uberze, a także czego dostawca aplikacji wymaga od kierowców chcących z nią zarabiać. Przedstawia również innowacyjny pomysł na skuteczny protest taksówkarzy.Kolejny gość, Iwona, gospodyni dziewięciu mieszkań wynajmowanych krótkoterminowo zdradza które miesiące roku są najlepsze dla tej formy zarobku i czego możemy się obawiać przekazując na weekend własne mieszkanie obcym ludziom z drugiego końca świata.No bo jeżeli dom strawi pożar albo samochód ulegnie wypadkowi… Czy forma użytkowania przedmiotu ubezpieczenia może stanowić problem w wypłacie odszkodowania? Wyjaśnia to Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.Na koniec podatki, bo do nowych zjawisk ekonomicznych fiskus przychodzi z opóźnieniem, ale jak już przyjdzie to może być groźnie. Jak się zabezpieczyć przed taką wizytą, a przede wszystkim jak być bezpiecznym od samego początku – opowiada Katarzyna Miazek z firmy Tax Care.

Aby być na bieżąco z nowymi odcinkami dodaj RSS do swojej listy podcastów:
http://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:276778740/sounds.rss

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / Dzielimy się – #PBdosłuchania odcinek 2