PwC wkłada czerwone szelki

MZAT
opublikowano: 22-02-2012, 00:00

Konsultingowy gigant otrzymał zgodę nadzoru i będzie oferował instrumenty finansowe. Wystartuje za dwa miesiące.

PwC Securities — tak będzie nazywał się dom maklerski PwC, członka wielkiej czwórki globalnych firm konsultingowych. Pokieruje nim Jacek Socha, wiceprezes polskiego PwC i były minister skarbu w rządzie Marka Belki.

— Ruszamy za dwa miesiące. To logiczne rozwinięcie naszej dotychczasowej działalności. Brakowało nam ostatniego ogniwa w łańcuchu usług, które świadczyliśmy dla firm przy okazji restrukturyzacji finansowej, połączeń czy przejęć — mówi Jacek Socha.

Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) udzieliła firmie zezwolenia na „prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych”.

— Działając w dużej grupie, będziemy w stanie oferować kompleksowe usługi prawne, z zakresu corporate finance i, wreszcie, przy przygotowaniu prospektów emisyjnych. To będzie wyjątkowa oferta na polskim rynku — mówi Jacek Socha. Jak dodaje, PwC Securities będzie skupiać się przede wszystkim na przedsiębiorstwach średniej wielkości.

— Zdajemy sobie sprawę, że rynek jest duży i konkurencyjny, a największych klientów będziemy mogli obsługiwać tylko w konsorcjach. Celujemy w spółki średniej wielkości, mające kilkaset milionów złotych przychodów, ale chcemy też obsługiwać większe i mniejsze przedsiębiorstwa, na przykład przy przenoszeniu się z NewConnect na GPW — mówi Jacek Socha. Na razie zespół byłego ministra jest szkieletowy.

— Mamy wąską kadrę, która przygotowała dokumenty bardzo dokładnie sprawdzone przez KNF. Teraz będziemy kompletować zespół — zapowiada prezes PwC Securities. Usługi maklerskie w Polsce może obecnie świadczyć 51 domów maklerskich i 9 banków. PwC będzie w tym gronie pierwszą firmą z audytorsko-doradczym fundamentem. Na podobny krok — przynajmniej na razie — nie zdecydowali się inni członkowie wielkiej czwórki: Ernst & Young, KPMG i Deloitte.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane