PWiK w gronie Gazel

MK
opublikowano: 31-03-2011, 00:00

Spółka z Malborka wie, jak pogodzić wynik ekonomiczny i satysfakcję klientów.

Spółka z Malborka wie, jak pogodzić wynik ekonomiczny i satysfakcję klientów.

Po raz jedenasty nasza redakcja wyróżniła najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa z sektora małych i średnich firm tytułem "Gazeli Biznesu". Wśród nich jest kontrolowane przez gminę Malbork Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK). Od 2007 r. obroty firmy wzrosły o prawie 108 proc. To w rankingu Gazel z województwa pomorskiego dało jej 241. miejsce w grupie 248 wyróżnionych podmiotów.

— Jako spółka prawa handlowego jesteśmy zobowiązani do wypracowania choćby minimalnego zysku. Jako spółka komunalna pamiętamy o tym, że podstawowym celem jest zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności — podkreśla Helena Krysik, prezes PWiK.

Jak deklaruje szefowa przedsiębiorstwa, działaniom PWiK przyświeca troska o ekologię. Chlubą menedżerki jest nowa stacja uzdatniania wody, która kosztowała aż 12 mln zł. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z pieniędzy budżetu miasta i z kredytu, który wodociągi zaciągnęły na 15 lat w Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Stacja przyniosła mieszkańcom wodę lepszą, ale i droższą — o 25 gr za m sześc.

— Nie udało się nam uniknąć podniesienia taryf, ponieważ musimy spłacać kredyt z BOŚ. Zrobiliśmy jednak wszystko, by podwyżki nie były zbyt drastyczne — zapewnia Helena Krysik.

Tłumaczy, że wzrost cen byłby wyższy, gdyby nie komercyjna oferta przedsiębiorstwa. PWiK świadczy usługi m. in.: doradztwa technicznego, wynajmu maszyn i urządzeń budowlanych oraz transportowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu