Pytanie Pulsu

ADM
opublikowano: 09-05-2006, 00:00

Jak długo mogą jeszcze rosnąć notowania KGHM?

Wojciech Szymon Kowalski, niezależny analityk

Dobra koniunktura na rynku surowców, w tym miedzi, powinna potrwać tak długo, jak długo Chiny będą inwestować przed olimpiadą w Pekinie. Można więc powiedzieć, że kurs KGHM ma jeszcze przed sobą rok wysokich lotów. Przy tym scenariuszu analitycy wciąż będą licytować się na kolejne ceny docelowe dla kombinatu. Powiem jednak szczerze, że jak wcześniej byłem orędownikiem posiadania akcji KGHM w portfelu, tak obecnie kupno tych walorów traktowałbym bardzo ostrożnie. Cena surowca wyjątkowo sprzyja spółce. Jednak kiedyś te dobre czasy się skończą. A spółka, niestety, nie wykorzystała najlepszego okresu koniunktury do koniecznej restrukturyzacji.

Rafał Salwa, niezależny analityk

Uważam, że prognozy opublikowane przez KGHM i dywidenda, którą ta spółka wypłaci, są już uwzględnione w aktualnej cenie. Jeśli kurs będzie rósł, to przede wszystkim wraz ze zwyżkującym rynkiem. Analitycy raczej nie zaczną ścigać się w podwyższaniu wycen dla spółki. Można mieć obawy, że notowania miedzi są obecnie narażone na niespodziewane załamanie. Hossa na tym rynku to w dużej mierze efekt wchodzenia na ten rynek funduszy z nadmiarem gotówki, które dotychczas nie inwestowały w surowce. Wzrost ten jest więc bardzo emocjonalny i narażony na gwałtowne wahania.

To z kolei może wpływać na realizację prognozy spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu