Pytanie Pulsu

MZ
opublikowano: 08-03-2007, 00:00

Z jakimi spółkami w portfelu można przetrwać tąpnięcia na giełdzie?

Piotr Wiśniewski

analityk DM Amerbrokers

Odporne na spadki mogą być spółki oferujące wypłatę wysokiej dywidendy. To może przyciągać inwestorów. Kolejna grupa firm, które mogą być bezpieczne w czasie korekty, to te wykazujące realne zyski. Na pewno nie te, które próbują budować wartość na fali obietnic. W czasie silniejszych tąpnięć — teoretycznie — lepiej niż rynek powinny zachowywać się spółki z akcjonariatem zdominowanym przez inwestorów finansowych.

Marek Węgrzanowski

analityk X-Trade Brokers

Spółki sprzedające wyłącznie prognozy, przy silnej korekcie mają się dużo gorzej niż prowadzące stabilny i przewidywalny biznes. W cenie są firmy zdrowe fundamentalnie i wypłacające dywidendę. Na pewno lepiej będą zachowywały się większe spółki i takie, które mają stabilny akcjonariat. Przy globalnej przecenie bronić się mogą firmy mające działalność skoncentrowaną na krajowym rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy