PZL-Świdnik będzie sponsorował Avię Świdnik

skib/
opublikowano: 26-01-2023, 21:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wytwórnia samolotów i śmigłowców PZL-Świdnik będzie finansowała siatkarzy z klubu Avia Świdnik. Prezes zarządu przedsiębiorstwa Jacek Libucha podpisał umowę sponsorską z Adamem Żurkiem z zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Avia.

Sport, Siatkówka, Klub sportowy, Sponsoring, PZL-Świdnik, Leonardo Helicopters
materiały prasowe

Od teraz PZL-Świdnik, przedsiębiorstwo należące do Leonardo Helicopters, będzie sponsorem tytularnym Avii. Klub siatkarski, który występuje w Tauron 1. Lidze, od teraz będzie występował pod szyldem PZL Leonardo Avia Świdnik.

Jacek Libucha podkreślił, że PZL-Świdnik “od zawsze był obecny w gospodarczym i społecznym życiu Świdnika, pomagając w realizacji wielu inicjatyw”. - Jedną z nich było powołanie klubu sportowego, noszącego przez prawie pół wieku nazwę Fabryczny Klub Sportowy Avia. Był on zarówno dla świdniczan jak i pracowników naszego przedsiębiorstwa źródłem dumy i satysfakcji – powiedział.

Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson zwrócił z kolei uwagę, że zarówno klub sportowy, jak i zakłady śmigłowcowe “stanowią ważną część fundamentów tożsamości społecznej i miejskiej”. - Ich współpraca była zawsze gwarancją osiągania sukcesów na najwyższym poziomie. Mam ogromną satysfakcję, że powrót do tej tradycji dzieje się właśnie teraz, kiedy Avia wkracza w ósmą dekadę istnieniar – przekonuje Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Avia Świdnik występuje w Tauron 1. Lidze od 2020 r. W rozgrywkach 2021/2022 zajął czwarte miejsce w tabeli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane