PZU bardziej kobiece

MGA
31-01-2013, 16:20

Barbara Smalska zastąpi Witolda Jaworskiego w zarządzie ubezpieczyciela.

Barbara Smalska, od dziś zasiada w zarządzie PZU Życie. Zastąpiła Witolda Jaworskiego, który  pod koniec grudnia odszedł do grupy Allianz.

To awans wewnętrzny – Barbara Smalska pracuje w PZU od 2008 r. , ostatni była dyrektorem biura zarządzania produktami w spółce majątkowej PZU oraz dyrektorem zarządzającym ds. marketingu i produktów indywidualnych w PZU i PZU Życie.

Powołanie do zarządu spółki życiowej może być mylące. W rzeczywistości Barbara Smalska weszła do kręgu osób, które kierują grupą PZU. Niektóre z nich np. Przemysław Henschke, który odpowiada w całej grupie za IT czy Bogusław Skuza (klienci biznesowi i reasekuracja) zasiada w zarządzie tylko jednej spółki grupy: majątkowej lub życiowej. Ubezpieczyciel nie ma jeszcze struktury holdingu.

Barbara Smalska nie jest szerzej znana na rynku ubezpieczeniowym. Przed przejściem do PZU pracowała w BCG. Przeszła tam wszystkie szczeble kariery. Posiada doktorat z fizyki wysokich energii, obroniony na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
PZU dość szybko udało się zapełnić wakat na bardzo ważnym stanowisku, po tym jak Witold Jaworski odszedł na stanowisko prezesa grupy Allianz.

To nie jedyny ważny menadżer od rynku detalicznego, którego w ostatnim czasie straciło PZU. Do zarządu Interrisku przenosi się Katarzynę Grześkowiak, do niedawna dyrektor PZU odpowiedzialna za zarządzanie produktami komunikacyjnymi i majątkowymi dla klientów indywidualnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / PZU bardziej kobiece