„PZU może wypłacić 50 zł dywidendy”

MBL
26-07-2013, 16:21

Iza Rokicka z DI BRE podniosła rekomendację dla akcji ubezpieczyciela do „akumuluj” z „trzymaj”. Cena docelowa wzrosła o 9 proc. do 475 zł.

Oznacza to, ze potencjał wzrostu notowań wynosi 6 proc.
- Pomimo, że rewidujemy w dół naszą prognozę skonsolidowanego zysku netto na rok bieżący o 2 proc. do 2,8 mld zł to podwyższamy naszą prognozę dywidendy z zysku za 2013 r. aż o 51 proc. do 50 zł na akcje. Podkreślamy, że jest to wyraźnie najwyższa prognoza na rynku, 76 proc. powyżej średnich oczekiwań rynkowych (28 zł na akcję), która implikuje bardzo wysoką stopę dywidendy w wysokości 11,5 proc. – pisze w raporcie Iza Rokicka.
Zdaniem specjalistki połowa tej kwoty może trafić do inwestorów jeszcze w tym roku.
- Po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli MSP uważamy, że nawet 25 zł na akcję może zostać wypłacona jeszcze w tym roku obrotowym w formie dywidendy zaliczkowej. Chociaż na wskaźniku C/Z na 2013 r. w wysokości 13,4 PZU jest notowane 32 proc. powyżej średniej dla spółek porównywalnych z Europy Zachodniej, uważamy, że premia może jeszcze się powiększyć. Po pierwsze, PZU jako jedyne jest notowane nadal z prawem do dywidendy za 2012 (stopa dywidendy 6,6 proc.), a po drugie oferuje stopę dywidendy za 2013 o 2,5 - krotnie wyższą niż średnia – dodaje Iza Rokicka.
 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / „PZU może wypłacić 50 zł dywidendy”