PZU Życie naruszyło prawo

Katarzyna Ostrowska
22-10-1998, 00:00

PZU Życie naruszyło prawo

GEST: Cezary Mech, prezes UNFE, znowu przymknął oko na emerytalny falstart kolejnego towarzystwa ubezpieczeniowego. fot. Borys Skrzyński

PZU Życie jest kolejnym, po Amplico Life, towarzystwem, które zbyt wcześnie próbowało promować ofertę emerytalną.

W ubiegłym tygodniu w trakcie imprezy Twoje Pieniądze spółka rozdawała foldery pt. Emerytalne Abc. UNFE uznało to za działalność niezgodną z prawem i podlegającą karze. Zgodnie z ustawą o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, wszelka działalność akwizycyjna zakazana jest do 15 lutego 1999 r.

— Nie można więc mówić, że towarzystwo było nieświadome swego działania — podkreślił Sebastian Bojemski, rzecznik UNFE.

Przedstawiciele PZU Życie argumentują, że folder nie jest formą reklamy, bo nie ma w nim nic o produktach, które PZU Życie zaproponuje klientom.

— Są to informacje wyłącznie na temat reformy emerytalnej i jej przebiegu, bo społeczeństwo niewiele wie o reformie. Dostosujemy się jednak do decyzji urzędu nadzoru — powiedział Adam Taukert, rzecznik PZU SA.

PZU Życie wycofało się już z dystrybucji folderów, a UNFE kolejny raz przymknęło oko na nadużycia firm startujących w rywalizacji emerytalnej. W sierpniu Amplico Life musiało wycofać się ze swojej kampanii promocyjnej, którą UNFE zakwalifikowało jako bezprawne oferowanie usług w ramach II filaru. Urząd nie wyciągnął konsekwencji, czyli nie nałożył kary grzywny wysokości 1 mln zł lub kary pozbawienia wolności do 2 lat.

NA KRAWĘDZI: Grzegorz Wieczerzak, szef PZU Życie, zdołał uniknąć kary za próbę promocji emerytur. fot. Małgorzata Pstrągowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU Życie naruszyło prawo