Rachunki płacę Google Glass

Wychodzisz z domu, otwierasz skrzynkę na listy, wyciągasz rachunki za energię, mówisz „zapłać”, Google Glass skanuje QR kod na druku i robi przelew. It’s real.

Ukraiński Privatbank chce być pierwszym bankiem na świecie, który wykorzysta w bankowości Google Glass. Na youtubie zamieścił film, jak mogą wyglądać mobilne płatności z użyciem okularów. Użytkownik wszystkie dyspozycje po prostu mówi, bo aplikacja reaguje na komendy głosowe. Okulary mają też skaner QR kod do realizowania płatności np. faktur, w rachunków w sklepie, za zakupy w Internecie. Filmik oczywiście ma charakter tylko demonstracyjny, ale zastosowania w nim przedstawione są jak najbardziej możliwe do wdrożenia. Matrix! Provatbank ma już gotową aplikację do płatności QR kodem oraz reagującą na głos, która podobno idealnie pasuje do wymagań Google Glass.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: eugeniusz twaróg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Rachunki płacę Google Glass