Rachunki płacę Google Glass

opublikowano: 07-06-2013, 13:41

Wychodzisz z domu, otwierasz skrzynkę na listy, wyciągasz rachunki za energię, mówisz „zapłać”, Google Glass skanuje QR kod na druku i robi przelew. It’s real.

Ukraiński Privatbank chce być pierwszym bankiem na świecie, który wykorzysta w bankowości Google Glass. Na youtubie zamieścił film, jak mogą wyglądać mobilne płatności z użyciem okularów. Użytkownik wszystkie dyspozycje po prostu mówi, bo aplikacja reaguje na komendy głosowe. Okulary mają też skaner QR kod do realizowania płatności np. faktur, w rachunków w sklepie, za zakupy w Internecie. Filmik oczywiście ma charakter tylko demonstracyjny, ale zastosowania w nim przedstawione są jak najbardziej możliwe do wdrożenia. Matrix! Provatbank ma już gotową aplikację do płatności QR kodem oraz reagującą na głos, która podobno idealnie pasuje do wymagań Google Glass.

None
None

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: eugeniusz twaróg

Polecane