Rada Edukacji i Ładu Informacyjnego ma już dość edukowania

DI
02-06-2009, 15:59

Rada Edukacji i Ładu Informacyjnego zmieniła nazwę na Radę Ładu Informacyjnego - poinformował zarząd GPW w  komunikacie.

Komunikat GPW:

Wraz z rozpoczęciem, w 2008 roku, publicznej debaty na temat sposobu komentowania i analizowania sytuacji rynkowej, a także formułowania prognoz, do języka w jakim mówimy o problemach rynku zaczęło przenikać pojecie "ładu informacyjnego".

Dziś pojecie to zaczyna oznaczać także relacje informacyjne między spółkami giełdowymi a inwestorami, i w ogóle obieg informacji, ocen i prognoz funkcjonujących na rynku kapitałowym. Stąd zmiana nazwy Rady, utworzonej w maju 2008 r., na Radę Ładu Informacyjnego.

Misją Rady Ładu Informacyjnego jest, promowanie oraz upowszechnianie zasad dobrej praktyki w zakresie publicznych wypowiedzi o sytuacji na rynku instrumentów finansowych, a w szczególności ogólnych komentarzy i prognoz dotyczących rynku giełdowych instrumentów finansowych.

Misją Rady jest także upowszechnianie właściwego rozumienia istoty rynku kapitałowego i inwestowania na nim, w celu wsparcia budowy stabilnego otoczenia inwestorskiego GPW. Rada zajmuje się również problematyką wzmacniania relacji komunikacyjnej i informacyjnej między spółkami publicznymi a inwestorami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Rada Edukacji i Ładu Informacyjnego ma już dość edukowania