Radom zapłaci mniej

opublikowano: 08-06-2015, 00:00

Tydzień temu pisaliśmy w tym miejscu o około 50-procentowej podwyżce cen wywozu śmieci, jaką władza zafundowała mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego i okolicznych gmin.

Powodem było niedoszacowanie kosztów. To dzisiaj przykład odwrotny. Radom za odbiór i transport odpadów komunalnych od mieszkańców zapłaci o 15-30 proc. mniej, niż zakładano. Nowe umowy będą obowiązywały od 1 lipca. Na razie nie przełoży się to na rachunki, jakie płacą mieszkańcy, ale możliwe, że stanie się tak w przyszłości.

Zresztą już w marcu władze miasta obniżyły stawki za odbiór śmieci o 10 proc. dla odpadów segregowanych. Radom jest podzielony na pięć sektorów. Odpady z dwóch będzie odbierała miejska spółka Radkom — według władz to w tych sektorach udało się uzyskać największe oszczędności (około 30 proc.). W pozostałych rejonach przetargi wygrały firmy: Sita, Tonsmeier oraz konsorcjum firm Ekola, Interbud i Eko Estetyka — tam wydatki będą o 15-20 proc. mniejsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy