Radpol płaci akcjami

GRA
opublikowano: 25-01-2010, 00:00

Przejęcie Rurgazu coraz bliżej. 19 lutego akcjonariusze Radpolu zajmą się emisją dla właścicieli tej firmy.

Przejęcie Rurgazu coraz bliżej. 19 lutego akcjonariusze Radpolu zajmą się emisją dla właścicieli tej firmy.

Radpol intensywnie pracuje nad sfinalizowaniem przejęcia Rurgazu. Na 19 lutego zwołał walne zgromadzenie, które ma przegłosować emisję akcji skierowaną do akcjonariuszy przejmowanej spółki. Człuchowski producent materiałów termokurczliwych zamierza wyemitować do 1,74 mln akcji (czyli do 6,9 proc. podwyższonego kapitału) z ceną emisyjną na poziomie 6 zł, czyli poniżej obecnego kursu giełdowego (na piątkowym zamknięciu wyniósł 7,12 zł).

Do nowych właścicieli trafi więc pakiet akcji o wartości 12,4 mln zł. Ale to nie wszystko. Radpol sprzeda im też akcje własne, które skupił wcześniej w celu umorzenia. Chodzi o pakiet 500 tys. akcji. Uchwała o umorzeniu jest w porządku obrad najbliższego walnego.

— Będę głosował przeciwko umorzeniu. Możliwości, które otwierają się dziś przed Radpolem, np. akwizycyjne, przemawiają za tym, by nie umarzać akcji i nie pozbawiać spółki potencjalnego źródła gotówki — wyjaśnia Grzegorz Bielowicki, szef rady nadzorczej Radpolu i największy akcjonariusz spółki (poprzez fundusz Tar Heel).

Łącznie Radpol zapłaci za Rurgaz 27,65 mln zł, a poza akcjami wykorzysta gotówkę.

Akwizycja, nad którą pracuje Radpol, spodobała się najwyraźniej inwestorom finansowym. W ostatnich dniach w akcjonariacie spółki ujawnił się bowiem kolejny fundusz — PKO TFI. Ma 5,03 proc. głosów.

— W związku z akwizycją i planami dalszej ekspansji prowadziliśmy ostatnio intensywne spotkania z wybraną grupą inwestorów instytucjonalnych — wyjaśnia Andrzej Sielski, prezes Radpolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane