Rajd byków trwa

KZ
opublikowano: 24-07-2009, 10:16

Na GPW trwa ofensywa kupujących. Obroty są  spore, a WIG20 jest coraz bliżej kolejnej bariery: 2100 pkt.

Popyt skupia się na największych spółkach. WIG20 o godz. 10.10 zyskiwał 1,7 proc., mWIG40 ok. 1 proc., a najsłabszy był sWIG80 (+0,5 proc.).

W gronie blue chipów najmocniejszy jest Lotos, ale o wartości wskaźnika decydją przede wszystkim mocno drożejące banki (zwłaszcza Pekao i PKO BP), a także KGHM i PKN Orlen. Pod kreską sa tylko CEZ i PGNiG.

Nie zmienia się kurs Biotonu. W rozmowie z „GGP” Ryszard Krauze, główny akcjonariusz Biotonu, roztacza wizję wysokich zysków nie tylko z kontraktów chińskich, ale także z Rosji i innych krajów WNP oraz z krajów regionu Azji i Pacyfiku. W artykule pada wiele konkretnych liczb, m.on. o planowanej sprzedaży do Chin na poziomie 50 mln zł (w 2011 r.). Później sprzedaż ma skokowo rosnąć. EBITDA w tym roku ma sięgnąć 70 mln zł, a w 2010 – już 140 mln zł.

- Jesteśmy bardziej konserwatywni w ocenie zysków spółki w kolejnych latach. Zakładamy 84 mln zł EBITDA w tym roku, ale  podobną wartość w przyszłym. (…) Na pierwszy rzut oka obiecywane zyski z Chin w 2009 i 2010 r. stoją w sprzeczności z zapowiedziami, dotyczącymi poziomów sprzedaży, więc naszym zdaniem głównym czynnikiem, który zdecyduje o wynikach Biotonu będą oszczędności, a nie sprzedaż do Chin, Rosji, czy w Polsce – napisał w porannym komentarzu Bram Bering, analityk Wood&Co.

Mocno drożeją papiery LZPS. Wczoraj spółka poinformowała o podpisaniu wartego 6 mln zł kontraktu na dostawę obuwia dla Agenci Mienia Wojskowego. Kontrakt ten stanowi około 4 proc. ubiegłorocznych skonsolidowanych przychodów spółki. 

W cenie są papiery Mirbudu. „PB” pisze, że portfel zamówień budowlanej firmy na ten rok zapełniony jest w 90 proc. i opiewa na ponad 300 mln zł. Spółka bierze udział w kolejnych przetargach (głównie w segmencie drogowym). Liczy na umowy o wartości nawet 0,5 mld zł. W trzecim kwartale Mirbud powinien sfinalizować przejęcie spółki drogowej.

Drożeją akcje Puław. Dyrektor finansowy spółki Wojciech Szmyła deklaruje w „GGP”, że w roku obrachunkowym 2008/2009 spółka odnotowała sprzedaż na poziomie 2,6-2,7 mld zł (4-8 proc. więcej, niż rok wcześniej). Zysk będzie jednak niższy, niż rok wcześniej (przedstawiciel spółki nie podał szczegółów).

Umiarkowanie rośnie kurs Dudy. Dziś okaże się, czy banki zgodzą się na konwersje wierzytelności na akcje mięsnej spółki. Dobrej myśli są analitycy, którzy w „PB” mówią, że argumenty przemawiające za pozytywnym scenariuszem to m.in. duży potencjał spółki do generowania przepływów pieniężnych.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane