Rank Progress zmienił prognozy

KZ
opublikowano: 24-08-2012, 08:11

Rank Progress mocno ściął prognozy na 2012 r. Podał też szacunki na rok 2013.

Deweloper planuje osiągnąć 39,4 mln zł przychodów w tym roku, wobec pierwotnie szacowanych (szacunki te przedstawiono 2 lata temu) 125,3 mln zł. EBITDS ma wynieść 38,7 mln zł (planowano 233,18 mln zł), a zysk netto 32,7 mln zł (obiecywano 160 mln zł).

Zmniejszenie prognozowanych pierwotnie wartości wynika głównie z przesunięć w realizacji projektów inwestycyjnych.

- Ich głównym powodem były przedłużające się, niezależne od spółki, procedury administracyjne uniemożliwiające rozpoczęcie planowanych inwestycji zgodnie z harmonogramem. Na korektę prognozy miała również wpływ decyzja o przesunięciu w czasie planów inwestycyjnych w odniesieniu do wybranych projektów. Decyzja ta była podyktowana tym, że na rok 2013 planowane jest prowadzenie ogółem 7 inwestycji. Realizacja dodatkowych projektów mogłaby oznaczać przekroczenie budżetu inwestycyjnego zaplanowanego na przyszły rok. Zarząd uznał więc za najkorzystniejsze skupienie się w pierwszej kolejności na projektach potencjalnie najbardziej zyskownych. Korekta na poziomie przychodów wynika z nieotrzymania do momentu przekazania niniejszego raportu satysfakcjonujących ofert kupna gruntów, które Grupa Kapitałowa Rank Progress zamierzała sprzedać do końca bieżącego roku - podano w komunikacie.

Przedstawiono też plan na 2013 r. Przychody mają wynieść 48 mln zł, a zysk netto 108 mln zł.

Głównym założeniem osiągnięcia przedstawionych wyników będzie planowe rozpoczęcie w roku 2013 inwestycji w Duchnowie pod Warszawą, w Olsztynie i Kielcach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rank Progress zmienił prognozy