Ratunek dla lowcosta

MIR
opublikowano: 18-04-2008, 00:00

Czartery, czartery i jeszcze raz czartery — tak przyszłość Centralwings widzi zarząd LOT.

Czartery, czartery i jeszcze raz czartery — tak przyszłość Centralwings widzi zarząd LOT.

Pojawił się kolejny głos w debacie dotyczącej przyszłości Centralwings, kulejącej spółki zależnej od narodowego przewoźnika. Tym razem zabrał go zarząd PLL LOT, który ujawnił pomysł na restrukturyzację lowcostu. Zakłada on utrzymanie i rozwijanie połączeń czarterowych (jako najbardziej perspektywicznych), ograniczanie kosztów oraz rezygnację z najmniej dochodowych połączeń regularnych (do tej pory przewoźnik skasował ich ponad połowę). Reakcja zarządu jest zapewne pokłosiem zapowiedzi Aleksandra Grada, ministra skarbu, który chce, by LOT upłynnił Centralwings jeszcze przed upublicznieniem.

„Wprowadzany plan restrukturyzacyjny nie wpłynie na realizację już zawartych umów na połączenia czarterowe. Ponadto plany przewidują rozszerzenie oferty czarterowej i nie przewidują rezygnacji z tego segmentu działalności” — czytamy w komunikacie zarządu.

Przypomnijmy, że po weryfikacji strata Centralwings za 2007 r. spadła z 73 do 63 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu