Razem dla biznesu

opublikowano: 20-11-2014, 00:00

Koalicja na rzecz przedsiębiorczości, która powalczy o lepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Koalicja na rzecz przedsiębiorczości ma zwiększyć współpracę instytucji, firm i organizacji, wspierających rozwój biznesu w Polsce. Porozumienie zainicjowały Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Konfederacja Lewiatan, Akademia Leona Koźmińskiego, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, a także Nestle, Amway Polska, Europejski Fundusz Leasingowy, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości czy Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet.

— Brakuje nam współdziałania, uczenia się od siebie, lepszej komunikacji, popierania dobrych praktyk. To jest to, czym koalicja powinna się zająć. Jeżeli nie będziemy nowych pokoleń edukować i uczyć tego, jak fascynujące jest „być na swoim”, przy wszystkich rodzajach ryzyka z tym związanych, okaże się, że będziemy bardzo innowacyjni, ale nie będzie miał kto tej innowacyjności wdrażać w życiu. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby wielki kapitał, który powstał po 1989 r., miał szansę się rozwijać. Liczę, że partnerzy będą robić wszystko, aby tak się stało — zaznaczyła podczas inauguracji projektu Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane