Real przerzucił się na domy

Krzysztof Maciejewski
opublikowano: 17-06-1999, 00:00

Real przerzucił się na domy

Siedlecki Real, spółka specjalizująca się do tej pory w handlu przędzą, zbuduje osiedle mieszkaniowe koło Strykowa pod Łodzią. Właściciele Realu nie chcą jednak mówić o kosztach ani prognozowanych zyskach z tej inwestycji.

Osiedle Dobra-Nowiny zlokalizowano w odległości 8 km od centrum Łodzi i 4 km od planowanej autostrady. Na powierzchni blisko 2,8 ha firma chce zbudować 40 domów jednorodzinnych. Do tej pory stanęło 19 domków, z których jednak tylko część znalazła nabywców.

— Oddajemy budynki w stanie surowym, z doprowadzeniem wszystkich instalacji. Przed inwestycją przeprowadziliśmy badania marketingowe, z których wynikało, że kupujący preferują właśnie tego rodzaju warunki. Niższe koszty budowy oznaczają niższy poziom cen: 1,15 tys. zł za metr kwadratowy mieszkania i 40 zł za metr kwadratowy działki — mówi Krystyna Jarocka, dyrektor strykowskiego oddziału Realu.

Inwestycja w budowę osiedla ma być dla spółki próbą penetracji nowych rynków. Krystyna Jarocka uważa bowiem, że spółka — jeśli chce się rozwijać — musi aktywnie szukać nowych klientów.

Przedstawiciele spółki nie chcieli podać ani akcjonariatu (tworzą go osoby fizyczne), ani wyników finansowych osiągniętych przez Real w ubiegłych latach. Firma, kierowana przez Stanisława Cieniucha, powstała w 1990 r. jako spółka cywilna. Dziś zatrudnia około 50 pracowników, a jej roczny obrót sięga 25 mln zł. Real specjalizuje się w handlu hurtowym wieloma rodzajami towarów — od przędzy, przez kosmetyki, aż po owoce. Spółka ma jeden oddział w łódzkim Strykowie i chłodnię w Mieszkowie pod Siedlcami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Maciejewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Real przerzucił się na domy