RECENZJE

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 09-07-1999, 00:00

RECENZJE

Marek Chmaj

Ustawa o partiach politycznych

Mówi się, że tam gdzie trzech Polaków, tam przynajmniej cztery partie polityczne, a to wcale nieprawda. Do założenia partii potrzeba aż 1000 polskich, żywych i pełnoletnich obywateli.

Oczywiście jeśli ktoś się uprze, to wymagany próg ilościowy w ten czy w inny sposób osiągnie, ale przynajmniej zdrowo się przy tym nabiega. Nasza scena polityczna powoli i konsekwentnie traci swą malowniczość. Ożywienia można się spodziewać dopiero w okolicy wyborów, kiedy to smutni panowie w szarych garniturach z iskrą w oku zaczną nas przekonywać do swojej nowej wizji świata. Na szczęście zawsze jesteśmy po jakichś wyborach i przed wyborami, więc prezentowana pozycja do czasu ustanowienia nowych przepisów nie traci na aktualności. Polecam przyszłym liderom.

Wydawca: Zakamycze

Praca zbiorowa

Podręcznik pracownika ochrony fizycznej

Najwięcej młodych, silnych sprawnych, a od czasu do czasu i przystojnych mężczyzn wiąże swoją przyszłość zawodową z agencjami ochrony. Schemat funkcjonowania takiej firmy jest prosty. Kadrę tworzą w większości „młodzi” i równie „sprawni” emerytowani policjanci lub przedstawiciele zawodów pokrewnych. Pozostałą część etatów mają szansę zająć uważni czytelnicy tej książki.

Polecam ją również zleceniodawcom agencji, którym uważna lektura pozwoli na lepsze sprecyzowanie oczekiwań i egzekwowanie zleceń.

Wydawca: Konsalet

Andrzej Cisek i Józef Kremis

Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego przysługującego osobom fizycznym w prawo własności.

Własność i ochrona własności to pojęcia funkcjonujące od starożytności i wydawałoby się oczywistym, że nie ma co kombinować. Jednak socjalistyczni ideolodzy wymyślili formę pośrednią między własnością państwową, a prywatną, czyli użytkowanie wieczyste. Właściciel nieruchomości na mocy obowiązujących przepisów stawał się więc użytkownikiem. Omawiana ustawa określa zasady przekształcania użytkowania wieczystego w prawo własności. Jednym słowem mamy już przećwiczoną jazdę w obu kierunkach. Polecam zainteresowanym.

Wydawca: Zakamycze

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu