Recenzje

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 14-12-2001, 00:00

Patrick Fanning

Wizualizacja zmiany

Jak twierdzi autor, dzięki wizualizacji można całkowicie odmienić swoje życie, oczywiście na lepsze. Odchudzanie, rzucanie palenia, doskonalenie umiejętności uczenia się, walka z nieśmiałością, depresją, osiąganie sukcesów itd. Zamiast płacić ciężkie pieniądze terapeucie, wystarczy zainwestować parę groszy na zakup prezentowanego podręcznika. Na pytanie, czy to działa, mogę z całą odpowiedzialnością odpowiedzieć, że nie mam pojęcia.

Na łamach „PB” prezentowałam już co najmniej kilkanaście metod i koncepcji radzenia sobie samemu ze sobą, od teorii pozytywnego myślenia, do terapeutycznych właściwości Biblii. Autorzy zapewniali, że wszystko, co potrzebne nam do szczęścia, jest w zasięgu ręki, gdzieś w naszej podświadomości, lub nadświadomości. Wystarczy znaleźć kluczyk do tego skarbca, a szczęście popłynie wartkim strumieniem. Być może, ale mimo przedstawionych w treści opracowań licznych dowodów, żywych przykładów jakoś nie widać. Mam nadzieję, że prezentowana książeczka znajdzie się pod choinką ministra finansów i dzięki sile wizualizacji pieniądze na załatanie wiadomej dziury pan minister zobaczy w miejscu bardziej neutralnym niż moje konto bankowe, które mogę mieć — dzięki wizualizacji.

Wydawca: Rebis

- Zalety

Książka napisana z wiarą i entuzjazmem, który może okazać się zaraźliwy, a to już coś.

- Wady

Prezentowane metody i ćwiczenia są tak czasochłonne, że życia nie starczy.

- Polecam

Jak wyżej, a także czytelnikom, którzy chcieliby popracować nad swoim „ja”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu