Czytasz dzięki

Redan ma inwestora dla sieci Textilmarket

ISBnews
opublikowano: 21-08-2014, 08:40

Redan uzgodnił z 21 Concordia 1.sarl podstawowe zasady inwestycji funduszu w pakiet 25,12% akcji spółki zależnej Adesso, prowadzącej sieć sklepów Textilmarket za 35 mln zł, podała spółka.

"Obecnie trwają uzgodnienia mające na celu zredagowanie (opracowanie) i uszczegółowienie uzgodnionych, co do zasady, postanowień umowy dotyczącej wskazanej powyżej inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Umowa ta, w ocenie zarządu - bazującym na aktualnym stanie negocjacji - powinna zostać zawarta w terminie do 31 sierpnia 2014, podkreślono również.

"Zasadniczo uzgodnione warunki dotyczące przedmiotu transakcji przewidują, iż:

- Fundusz nabędzie akcje Adesso uprawniające do wykonywania 25,12% głosów na walnym zgromadzeniu Adesso za łączną kwotę 35 mln zł. Dodatkowo fundusz będzie uprawniony do nabycia akcji uprawniających do 10,76% akcji Adesso za kwotę 15 mln zł nie później niż w terminie 10 dni roboczych po dacie zatwierdzenia przez walne zgromadzenie Adesso sprawozdania finansowego Adesso za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2014 r.

- warunkami nabycia przez fundusz akcji Adesso będzie w szczególności uzyskanie od instytucji finansowych finansujących działalność Grupy Kapitałowej Redan zgód na zawarcie i realizację ww umowy oraz oświadczeń dotyczących zwolnienia Adesso z zabezpieczeń udzielonych za zobowiązania innych niż Adesso spółek z Grupy Redan" – czytamy dalej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane