Referendum unijne

Jacek Zalewski
opublikowano: 02-06-2003, 00:00

Polscy przedsiębiorcy powinni myśleć o ułatwieniach związanych z wejściem na rynki innych państw członkowskich. Integracja europejska oznacza dla naszego biznesu likwidację najbardziej uciążliwych barier administracyjnych. Konkurowanie na wymagającym unijnym rynku z pewnością nie będzie sprawą prostą, jednak sama decyzja o wyjściu na szersze wody nie będzie zależeć od woli urzędników. Coraz więcej polskich firm jest w stanie zaoferować rozwiązania na poziomie europejskim i światowym. Dzięki wejściu do UE będzie można skuteczniej walczyć o pozycję na tamtejszych rynkach.

Rozszerzona Unia Europejska to również państwa naszej części kontynentu — m.in. Czechy, Słowacja i Węgry. To kraje naprawdę atrakcyjne dla inwestorów. Jeśli 7 i 8 czerwca zagłosujemy za wspólną Europą, już od początku przyszłego roku Polska będzie mogła inwestować tam znacznie szerzej, niż dotychczas. Jest to wielka szansa również dla firm takich jak moja, dla których — jestem o tym przekonany — europejskie otwarcie może stać się kluczem do sukcesu.

Adam Kompowski

prezes Bonus Systems Polska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu