Regiony

Grzegorz Zięba, Zbigniew Marecki, Ryszard Gromadzki
07-11-2003, 00:00

Lublin. Brytyjska sieć handlowa Tesco zamierza wybudować w Lublinie centrum handlowe z hipermarketem o powierzchni 10 tys. mkw., które zatrudni 400-500 osób. Centrum handlowe ma wybudować spółka deweloperska Lubelskie Towarzystwo Nieruchomości. Otwarcie obiektu jest planowane na wiosnę 2004 r.

Słupsk. Za 4,3 mln zł samorząd Słupska chce sprzedać 3-piętrowy budynek, który miał być siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji. Inwestycję rozpoczęto w latach 80. Do tej pory jednak nie udało się jej zakończyć. Budynek może być wykorzystany do funkcji administracyjnych lub adaptowany na mieszkania.

Poznań. W końcu listopada poznańscy kierowcy będą mogli przejechać nowym wiaduktem obornickim. Obiekt długości prawie 300 m jest częścią głównej trasy wylotowej z Poznania w kierunku północnym. Inwestycja, której wykonawcą była warszawska firma budowlana Warbud, kosztowała 13 mln zł.

Niedzica. Gmina Łapsze Niżne chce przeprowadzić modernizację oczyszczalni ścieków w Niedzicy (woj. małopolskie). Koszt inwestycji ma wynieść około 3 mln zł. Według Antoniego Kapołki, wójta gminy Łapsze Niżne, przetarg na inwestycję zostanie ogłoszony do połowy przyszłego roku. Obecnie prowadzone są prace projektowe. Przetarg na nie wygrała białostocka spółka Proeko.

Kielce. Pięć firm złożyło oferty na prowadzenie transportu miejskiego w Kielcach: ITS Transport Spedicion A. Nichalczewski z Radomia, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji z Kielc, Mobilis z Izabelina, PKS z Kielc oraz Przedsiębiorstwo Transportu Tuczyński z Radomia. Otwarcie ofert nastąpi 21 października.

Przedsiębiorstwo, które wygra przetarg, będzie prowadzić usługi przewozowe na terenie miasta i okolic w latach 2004-06. Wartość kontraktu nie została ujaniona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba, Zbigniew Marecki, Ryszard Gromadzki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu