Regiony

Grzegorz Zięba, Zbigniew Marecki, Kajetan Sroka
09-12-2003, 00:00

Lublin. Spółka Promedia z Warszawy, należąca do Andrzeja Kuny, zamierza przejąć 6,5-ha działkę po dawnym Lubelskim Zakładzie Napraw Samochodów (LZNS). Promedia podpisała już umowę przyrzeczenia z Leszkiem Liszczem, syndykiem masy upadłościowej LZNS.

Wartość działki, na której znajdują się budynki biurowe i hala napraw, wyceniono na 3 mln USD (11,7 mln zł). Transakcja będzie zawarta po uzyskaniu przez Promedia zgody Urzędu Miasta na zagospodarowanie działki.

Ustka. W nadmorskim mieście padł nieruchomościowy rekord. Przedsiębiorcy z Krakowa zapłacili aż 355 tys. zł za 380 mkw. gruntu i drewnianą altankę na promenadzie w Ustce. Nieruchomość sprzedała Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem.

Jan Kurak, właściciel słupskiego biura nieruchomości Omega, twierdzi, że ta transakcja może być zapowiedzią wzrostu cen gruntów w nadmorskich miejscowościach.

Ustka. Rada nadzorcza powstającej w Ustce aukcji rybnej, której 70-proc. udziałowcem jest samorząd województwa pomorskiego, ogłosiła konkurs na prezesa spółki. Kandydat musi mieć wykształcenie wyższe, władać biegle językiem angielskim i mieć doświadczenie w zarządzaniu i marketingu.

Oferty do 12 grudnia przyjmuje Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku. Złożenia oferty nie wyklucza Maciej Dlouhy, szef Krajowej Izby Rybackiej.

— Będę chyba musiał to zrobić, gdyż aukcją powinien kierować przedstawiciel organizacji producenckiej. Tak jest w całej Europie. Niedobrze by się stało, gdyby rybacy znaleźli się poza ścisłym zarządem — twierdzi Maciej Dlouchy.

Suchedniów. W wyniku pożaru została zniszczona jedna z trzech hal spółki Meblo-Dex z Suchedniowa (woj. świętokrzyskie), producenta mebli pokojowych. Spółka nie oszacowała strat, choć wiadomo, że majątek był ubezpieczony. Meblo-Dex zatrudnia 80 pracowników. Jej właścicielami są Andrzej i Marek Kwiatkowscy.

Bielsko-Biała. Na ponad 1,5 mln zł została wyceniona Bielska Fabryka Obrabiarek, znajdująca się obecnie w stanie upadłości. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 17 grudnia. Na sprzedaż wystawiono działkę przy ul. Czajkowskiego, budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 6,8 tys. mkw. oraz wszystkie maszyny i urządzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba, Zbigniew Marecki, Kajetan Sroka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu