Regiony

Radosław Stankiewicz, Ryszard Gromadzki
opublikowano: 26-01-2004, 00:00

Suchy Las. Podpoznańska gmina zamierza zainwestować w tym roku w budowę infrastruktury ponad 6 mln zł. Jak informuje wójt Grzegorz Wojtera, w najbliższych miesiącach zostaną ogłoszone przetargi na budowę kanalizacji sanitarnej dla dwóch miejscowości: Złotniki Wieś i Biedrusko oraz moderniza- cję ulic w Suchym Lesie. Gmina zamierza także ogłosić przetarg na budowę nowej remizy strażackiej w Golęczewie. Wartość tej inwestycji to około 800 tys. zł. Gmina uzyskała część pieniędzy z funduszy unijnych.

Koziegłowy. Podpoznańska sieć handlowa Muszkieterowie zapowiada uruchomienie dwóch nowych supermarketów Intermarche. Zostaną one otwarte w Łowiczu (woj. łódzkie) i Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). Obecnie Muszkieterowie zarządzają w Polsce 109 placówkami — 91 pod szyldem Intermarche i 18 — Bricomarche (typu Dom i Ogród).

Kościan. 11 mln zł będzie kosztować budowa krytej pływalni z towarzyszącym jej lodowiskiem. Inwestorem jest wielkopolska gmina Kościan. Basen z częścią rekreacyjną i sportową, wraz z trybunami na ponad 100 miejsc, powstanie do końca 2004 r.

Przetarg na budowę kompleksu wraz z projektem wygrała firma Mitex. W połowie lutego Kościan zamierza rozpocząć procedury przetar- gowe związane z planami budowy hali widowiskowo-sportowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Stankiewicz, Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu