Regiony

Grzegorz Zięba, Radosław Stankiewicz
opublikowano: 04-02-2004, 00:00

Jarosław. Zarząd Lu Polska, spółki należącej do francuskiej grupy Danone, nie wyklucza sprzedaży spółce pracowniczej za 8 mln zł zakładu w Jarosławiu. Dotychczas deklarowano przekazanie fabryki załodze za symboliczną złotówkę.

— Analizujemy wiele wariantów. Jeden z nich przewiduje sprzedaż fabryki po cenie rynkowej — mówi Tomasz Osuch, dyrektor Lu Polska ds. rewitalizacji gospodarczej regionu Jarosławia.

O zamknięciu produkcji w Jarosławiu Lu Polska poinformował w połowie ubiegłego roku. Doprowadziło to do licznych protestów związków zawodowych i miejscowych polityków. W wyniku ich presji Lu zobowiązał się do znalezienia inwestora. Wyrażono także zgodę na przejęcie części fabryki przez spółkę pracowniczą.

Poznań. Ponad 140 mln zł kosztować będzie budowa nowego kompleksu Collegium Stomatologicum Akademii Medycznej w Poznaniu. Pierwsza budowana już część oddana zostanie do użytku we wrześniu. Znajdą się w niej gabinety specjalistyczne, pozwalające przyjmować około 400 pacjentów dziennie, oraz sale wykładowe i seminaryjne dla studentów. Cały kompleks stanowić będzie łącznie pięć budynków, połączonych szklanym hallem. Większość funduszy na inwestycję pochodzi z kasy Ministerstwa Zdrowia. Jej zakończenie zaplanowano na 2006 r.

Kraków. Giełdowy Budimex-Dromex wygrał przetarg na budowę nowego dworca PKS w Krakowie. Spółka zobowiązała się postawić obiekt za najniższą kwotę — 20,7 mln zł. W przetargu startowało 10 podmiotów.

Prace budowlane mają się rozpocząć w połowie lutego i potrwają do 30 listopada. Nowy dworzec, który ma stanąć przy ul. Bosackiej, zastąpi stary funkcjonujący do niedawna w okolicach dworca PKP. Został on zlikwidowany w związku z przejęciem terenów przez amerykańską spółkę Tishman Speyer Properties, która na tym terenie ma wybudować kompleks biurowo-rozrywkowy, tzw. Nowe Miasto.

Koszt budowy autobusowego dworca pokryje samorząd woj. małopolskiego, Kraków oraz krakowski PKS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba, Radosław Stankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu