Reinhart: możliwa bańka nieruchomości w Hongkongu

opublikowano: 28-05-2019, 13:55

Rynek nieruchomości w Hongkongu wykazuje cechy bańki spekulacyjnej, uważa prof. Carmen Reinhart z Harvardu.

- Są w sytuacji Hongkongu elementy, które bardzo przypominają Irlandię, Hiszpanię i Islandię przed kryzysami w tych krajach – powiedziała Reinhart podczas Nomura Investment Forum Asia 2019 w Singapurze.

Ceny nieruchomości w Hongkongu są bliskie rekordu. We wrześniu ubiegłego roku Nomura Holdings zasygnalizował obawy dotyczące dalszego wzrostu cen na rynku nieruchomości, na którym rynek byka trwa od 15 lat. W maju UBS Group ogłosił jednak, że spodziewa się wzrostu cen przez kolejną dekadę uznając osłabienie rynku między sierpniem ubiegłego roku a styczniem obecnego za krótkotrwałą odchyłkę od wieloletniego trendu.

Ostrzeżenie Reinhart pojawiło się mniej niż tydzień po tym, jak Kyle Bass, twórca funduszu hedgingowego Hayman Capital Management ogłosił zamiar gry na spadek wartości waluty Hongkongu. Argumentował, że jego władze monetarne nie dysponują dostatecznymi rezerwami, aby skutecznie bronić powiązania dolara Hongkongu z amerykańskim.

 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy