Reklama

23-09-2011, 00:00

1924

Miraculum po łacinie oznacza „cud”– nieprzypadkowo pod takim szyldem doktor Leon Luster zarejestrował firmę. Miała ona produkować najcudowniejsze kosmetyki w Polsce.

LATA 30-te

Miraculum otrzymuje złoty medal za puder sypki na Międzynarodowej Wystawie w Paryżu. Hanka Ordonówna, ówczesna gwiazda estrady oraz Zofia Batycka – Miss Polonia z 1930 r., zachwalają dobroczynne działanie kosmetyków Dr Lustra.

Apetyt na „kapitalistyczny” luksus zaspokajają kolejne nowości: tusz do rzęs, luksusowe perfumy w szklanych flakonach oraz pudry kosmetyczne w polistyrenowych opakowaniach. Na rynku ukazuje się również Krem Ochronny do rąk – Kosmetyczny szlagier komunistycznej Polski, nazywany „cudem techniki kosmetycznej”.

LATA 50-teLATA 60-te

Miraculum było prekursorem w dziedzinie innowacyjnych preparatów kosmetycznych na polskim rynku. W latach 60. w sprzedaży pojawił się pierwszy polski szampon w płynie – Finezja. W tym też okresie firma, jako pierwsza w Polsce zastosowała technologię ciekłych kryształów w produkcji emulsji kosmetycznych oraz wprowadziła alfa hydroksykwas do preparatów stosowanych poza gabinetem kosmetycznym.

Więcej niż piękno…

Ponad 85 lat zaufania konsumentów

Wdrożenie znanych i cenionych marek: Brutal, Mirasol, a także Pani Walewska, która tóra od 1971 roku cieszy eszy się niesłabnącą popularnością nie tylko ylko w Polsce, jako ikona ona damskich kosmety- etyków okresu PRL i namiastka luksusu. usu.

LATA 70-te

Katarzyna tarzyna a Gnie Gniewkowska wkow owska

AMBASADORKA MARKI PANI WALEWSKA

2011

LATA 80-te i 90-te

Dalsze przekształcenia i rozwój produktów o innowacyjnych formułach.

Reorganizacja Spółki i zmiana strategii. Miraculum wiodącą marką w portfolio.

Monika Nowakowska

PREZES ZARZĄDU MIRACULUM S.A.

Miraculum DOBRĄ MARKĄ 2011 – jakość, zaufanie i renoma – oto cechy, które doceniła redakcja „Forum Biznesu”. Laur Klienta – Odkrycie roku 2011 dla Pani Walewskiej Gold. QLTOWY KONCEPT - dla marki Pani Walewska, która w 2011 obchodzi 40-lecie.

2010 LUTY 2007

Debiut na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu