Rekomendacje

Tadeusz Stasiuk
18-10-2002, 00:00

Computerland. W datowanej na 30 września rekomendacji CA IB obniżył ocenę dla akcji Computerlandu do „redukuj” z „trzymaj” i cenę docelową do 80 ze 100 zł.

— Computerland notowany jest z premią w stosunku do dużych zachodnioeuropejskich firm IT przekraczająca 60 proc. i ponad 20-30-proc. w stosunku do Prokomu — można przeczytać w raporcie CA IB.

KGHM. Akcje KGHM warto kupować w krótkim terminie — uznali analitycy BDM PKO BP w raporcie z 14 października. Podkreślili oni jednak spekulacyjny charakter tej inwestycji i zmniejszyli jej wycenę.

Wartość akcji KGHM, ustalona metodą sumy wartości aktywów, obniżono o 21 proc. do 14,8 zł. To efekt obniżenia wyceny Telefonii Dialog z 1,6 do -2,4 zł na akcję.

— Przy obecnym kursie akcji potencjał wzrostu oceniamy na 20 proc. Uważamy, że w krótkim terminie taki wzrost jest w pełni uzasadniony. W dłuższym horyzoncie czasowym inwestycja obarczona jest wysokim ryzykiem, wynikającym przede wszystkim z problemu finansowania Telefonii Dialog — czytamy w raporcie.

Analitycy tłumaczą korektę prognoz KGHM na ten rok (z 52 do 141 mln zł zysku netto) wyższymi cenami srebra i jednorazową sprzedażą półproduktów przewidzianą na IV kwartał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje