Rekomendacje

Tadeusz Stasiuk
08-04-2003, 00:00

BRE Bank. Analitycy BDM PKO BP podnieśli rekomendację do „neutralnie” ze „sprzedaj” dla akcji BRE Banku, podwyższając wycenę akcji spółki do 73,5 zł z 64,8 zł.

— Po serii nieudanych inwestycji BRE zmniejsza zaangażowanie na rynku kapitałowym. Trudno stwierdzić, czy sprzedaż udziałów w Elektrimie po 7,5 zł za akcję to rzeczywiście sukces, dziwi bowiem, że Polsat był skłonny zapłacić tak wysoką cenę — czytamy w raporcie z 10 marca.

Pozostałe transakcje porządkujące grupę oraz utworzenie rezerw przyczyniły się w dużej mierze do ujemnego wyniku z operacji finansowych w czwartym kwartale (-149 mln zł).

Miniony rok emitent zamknął stratą rzędu 374 mln zł i utworzył rezerwy na 528 mln zł. Po stronie kredytów zanotowano istotny ich spadek. Udało się jednak powstrzymać spadek wartości depozytów. Do plusów w czwartym kwartale należy zaliczyć wykazanie zysków przez jednostki zależne.

— Niejasności związane z wynikami banku oraz transakcją sprzedaży Elektrimu skłoniły nas do nieznacznego podniesienia premii za ryzyko w roku 2005 z 3,5 do 4,0 proc. — dodają analitycy.

Rekomendujący szacują, że w 2003 r. zysk banku wyniesie 122 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje