Rekomendacje

Artur Szymański
09-04-2003, 00:00

TP SA. Krzysztof Kaczmarczyk z Deutsche Banku podtrzymał rekomendację „kupuj” dla akcji TP SA. W raporcie analitycznym datowanym na 7 kwietnia utrzymał również cenę docelową akcji spółki na poziomie 18,10 zł.

Analityk uważa, że choć prognoza utrzymania ubiegłorocznych przychodów spółki z usług telefonii stacjonarnej nie jest raczej realna, zgadza się z zarządem TP SA, że lokomotywą wzrostu przychodów będzie Centertel. Według jego szacunków, 1-proc. spadek przychodów z telefonii stacjonarnej i 25-proc. wzrost przychodów Centertela dadzą 3,8- -proc. wzrost przychodów grupy.

Zdaniem zarządu, realizacja planu redukcji zatrudnienia w spółce o 24 tys. etatów, rozpoczęta w ubiegłym roku, pozwoli poprawić jej marżę zysku EBITDA z 40 do 42 proc. w 2003 roku. Kaczmarczyk uważa, że wyniesie ona 38 proc. Po 2004 roku marża ta może ustabilizować się jednak na poziomie 43-44 proc.

Zarząd zadeklarował zaciągnięcie krótkoterminowego kredytu w konsorcjum banków, co ma m.in. służyć uspokojeniu obaw agencji ratingowych dotyczących finansowania spółki.

Jako główne czynniki ryzyka dla wyceny rynkowej spółki analityk wskazał grożącą nadpodaż akcji, niejasną politykę rządu co do dalszego postępowania z posiadanymi udziałami spółki oraz możliwość obniżenia ratingu spółki w związku z niekorzystnymi zmianami kursowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje