Rekomendacje

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 25-09-2003, 00:00

Ster Projekt.

Zdaniem analityków BM BPH PBK, sprzedaż akcji spółki przez osoby wchodzące w skład władz emitenta i jednocześnie będące znacznymi akcjonariuszami była podyktowana chęcią uzyskania środków potrzebnych do objęcia akcji serii F i G. Sami zainteresowani tłumaczą to natomiast efektem zgłaszanego od dłuższego czasu popytu ze strony krajowych i zagranicznych inwestorów finansowych.

Od 13 do 17 października trwać będzie subskrypcja 565 850 akcji serii zaoferowanych kadrze zarządzającej po cenie emisyjnej równej cenie nominalnej czyli 1 zł. Natomiast od 20 do 24 października przeprowadzona będzie subskrypcja 5 658 500 akcji serii G oferowanych w ramach prawa poboru w relacji jedna akcja serii G za dwie posiadane dotychczas akcje spółki. Prognozowane wpływy z emisji to kwota rzędu 80-100 mln zł.

W opinii analityków, cena emisyjna akcji serii G może być niższa od ceny sprzedaży akcji przez członków władz spółki z 16 września.

Perspektywy dalszego rozwoju spółki są dobre, a zwiększanie udziału w spółce przez inwestorów finansowych z pewnością wpłyną pozytywnie na jej postrzeganie. Obraz spółki psuje jednak blisko 5-mln strata netto w II kwartale 2003 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje