Rekomendacje

Kamil Zatoński
opublikowano: 23-07-2004, 00:00

Grupa Kęty: „kupuj”

CDM Pekao podwyższył rekomendację dla akcji Grupy Kęty do „kupuj” z „trzymaj”, ponieważ uważa, że wzrostowi kursu dobrze wróżą plany podwyższenia prognoz zarządu na ten rok, możliwe przejęcie firmy z branży i ogłoszenie trzyletniej strategii rozwoju grupy.

„Nowe inwestycje grupy sprawiły, że zwiększyliśmy wycenę firmy ze 139 do 167 zł na akcję” — napisała analityk Sylwia Jaśkiewicz w raporcie datowanym na 15 lipca.

TP: „neutralnie”

Merrill Lynch podwyższył rekomendację dla akcji Telekomunikacji Polskiej do „neutralnie” ze „sprzedaj”. Analitycy banku są przekonani, że emitent pokaże dobre wyniki za drugi kwartał, głównie dzięki swej spółce zależnej — PTK Centertel, operatorowi sieci Idea.

„Sądzimy, że przychody grupy za drugi kwartał będą lepsze dzięki poprawiającej się sytuacji w telefonii komórkowej. Dlatego uważamy, że niebezpiecznie jest być niedoważonym przed wynikami” — głosi raport z 21 lipca.

Analitycy Merrill Lynch szacują, że wartość godziwa akcji telekomu to 15,95 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje