Rekomendacje

SG
opublikowano: 09-09-2005, 00:00

KGHM: „kupuj”

Analitycy BDM PKO BP w rekomendacji z 5 września ustalili cenę docelową akcji KGHM na 46 zł. Sebastian Słomka, autor raportu, potencjał wzrostu kursu szacował wtedy na 15 proc. Do wyceny wykorzystał metodę DCF. Wartość części miedziowej oszacował na około 24,7 zł na walor. Wzrost wyceny KGHM opiera się praktycznie w całości na podwyższeniu wyceny udziałów w Polkomtelu. Wyceniono je na podstawie opisanej przez prasę oferty zakupu pakietu akcji operatora, którą Vodafone i TDC złożyły w Ministerstwie Skarbu Państwa. Cały Polkomtel został wyceniony przez zagranicznych udziałowców na 15,2 mld zł, a ich oferta miała dodatkowo zawierać 25 proc. premii z tytułu przejęcia kontroli. W efekcie daje to wartość całego Polkomtela na poziomie prawie 19 mld zł, co przekłada się na wycenę udziałów posiadanych przez KGHM równą 15,76 zł na akcję. Wcześniej było to 12,35 zł. Analitycy BDM PKO BP szacują wartość Telefonii Dialog na 5,6 zł na akcję KGHM. Wśród czynników wzrostu kursu akcji spółki wymieniają: dobre perspektywy notowań miedzi, bardzo wysoką stopę dywidendy (7,5 proc. przy obecnym kursie). Analitycy nie wykluczają, że może być ona jeszcze wyższa, gdyby doszło do sprzedaży udziałów w Polkomtelu.

Spin: „akumuluj”

Analitycy Millennium DM w rekomendacji z 31 sierpnia podtrzymali zalecenie „akumuluj” dla akcji firmy Spin. Wycenili je na 48 zł. W dniu wydania raportu kurs wynosił 39,1 zł. Zdaniem Adama Zajlera, autora raportu, przyczyną słabych wyników w drugim kwartale było skumulowanie w tym okresie kosztów fuzji. Zaowocowały one gwałtownym spadkiem marż. Z kolei pozytywnie należy ocenić wzrost sprzedaży. Według specjalisty koszty integracji będą miały coraz mniejszy wpływ na wyniki w kolejnych kwartałach. Uwzględniając ostatni spadek kursu akcji Spinu, analityk zdecydował o podtrzymaniu dotychczasowej rekomendacji pomimo obniżenia ceny docelowej z 51,1 zł do 48 zł. Obniżono również prognozę tegorocznego zysku netto spółki do 16,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje