Rekomendacje

ONO, Reuters, Bloomberg, ISB
opublikowano: 11-10-2005, 00:00

PKO BP: lepiej niż rynek

CS First Boston podwyższył dwunastomiesięczną cenę docelową akcji PKO BP z 28 do 35 zł. W raporcie z 7 października biuro podniosło też rekomendację dla największego polskiego banku z „neutralnie” do „lepiej niż rynek”. To jedyna pozytywna rekomendacja dla spółki z czternastu zebranych przez agencję Bloomberg. Zdaniem analityków CS First Boston, za akcjami banku przemawia wzrost sektora bankowości detalicznej i hipotecznej w Polsce.

Wawel: akumuluj

BDM PKO BP w raporcie z 5 października podwyższył z 108 zł do 152 zł cenę docelową akcji Wawela. Jednocześnie analitycy obniżyli rekomendację dla producenta słodyczy z „kupuj” do „akumuluj”. Wycenę porównawczą ustalono na 152 zł, a opartą na metodzie zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) na 153 zł. Ta ostatnia wzrosła w stosunku do poprzedniego raportu ze względu na użycie niższej stopy wolnej od ryzyka. Niższe koszty kredytu przełożyły się też na podwyższenie prognoz zysku netto o 1 proc. w 2005 r. i o 7 proc. w 2006 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, Reuters, Bloomberg, ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Rekomendacje