Rekomendacje

DI
19-10-2005, 00:00

KGHM: redukuj

BDM PKO BP obniżył rekomendację dla akcji KGHM Polska Miedź z „kupuj” do „redukuj” i ustalił ich cenę docelową na 40 zł — wynika z raportu z 13 października, który został wczoraj upubliczniony. „(...) ze względu na osiągniecie dotychczasowego kursu docelowego, postanowiliśmy obniżyć rekomendację dla akcji spółki do „redukuj” i ustalić nowy kurs docelowy na 40 zł, pomimo utrzymania ich wyceny na poziomie 46,1 zł. (...) W naszym przekonaniu poja-wiają się pierwsze symptomy zwiastujące odwrócenie trendu na rynku miedzi” — piszą analitycy BDM PKO BP w raporcie.

PKN Orlen: lepiej niŻ rynek

Goldman Sachs Group utrzymał rekomendacje dla akcji PKN Orlen na poziomie „lepiej niż rynek”. Wycenę właściwą akcji koncernu o 3 zł do 78 zł, ponieważ program cięcia kosztów w czeskiej spółce PKN — Unipetrolu — tworzy dalsze możliwości zwyżki kursu — podano w raporcie z 18 października.

W poniedziałek PKN Orlen poinformował, że czeski koncern paliwowy Unipetrol, w którym polska spółka ma ponad 60 proc. akcji, przeprowadzi restrukturyzację,

której efektem będzie zwiększenie

EBITDA do 442 mln EUR w 2008 r.

Natomiast analitycy Goldman Sachs konserwatywnie oszacowali korzyści wynikające z tego programu na 250 mln zysku EBITDA. Dzięki temu wycena akcji PKN jest o 3 zł wyższa.

Netia: kupuj

DM BZ WBK wznowił rekomendowanie akcji Netii od „kupuj” i wyznaczył ich cenę docelową na poziomie 5,87 zł — głosi upubliczniony we wtorek raport z 11 października.

„Oceniamy zaangażowanie Netii w telefonię komórkową jako istotne dla jej długoterminowych perspektyw. Partycypacja spółki Netia Mobile w sektorze telefonii komórkowej (...) wspiera dzialalność Netii w sektorze telefonii stacjonarnej” — piszą w raporcie analitycy DM BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rekomendacje