Rekomendacje

Paweł Zielewski
opublikowano: 10-11-2000, 00:00

REKOMENDACJE

ELEKTRIM. Analitycy Raiffeisen Bank rekomendują kupno akcji Elektrimu, podtrzymując jednocześnie swoją wycenę spółki na 70 złotych za akcję.

— Teoretycznie, wiadomość o nadzwyczajnych zyskach Elektrimu w III kwartale jest neutralna dla pozycji i wyceny spółki, ale powinna zadziałać pozytywnie na jej kurs i zbliżyć go do naszej wyceny na poziomie 70 złotych — napisali analitycy w raporcie z 7 listopada.

Rekomendacja jest reakcją na 3,4 mld zł zysku netto Elektrimu po III kwartale, co było wynikiem zaksięgowania transakcji sprzedaży z grudnia 1999 roku, dotyczącej udziałów w Elektrim Telekomunikacja.

Wartość księgowa Elektrimu, jako spółki matki holdingu, po zaksięgowaniu przychodów ze sprzedaży 49 proc. akcji Elektrimu Telekomunikacja koncernowi Vivendi, wzrosła do 4,1 mld złotych.

— Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Elektrimowi znajdować źródła finansowania na pokrycie pozostałego zadłużenia netto, wynoszącego 3,8 mld złotych — twierdzą analitycy RCB.

Rekomendacja została wydana przy kursie rynkowym 43,4 zł. Na czwartkowym fixingu inwestorzy musieli zapłacić za jedną akcję Elektrimu 41,2 zł. PZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Polecane