Rekomendacje

AND
opublikowano: 15-01-2008, 00:00

Praterm: sprzedaj

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 9 stycznia rekomendują sprzedaż akcji Pratermu w wezwaniu ogłoszonym przez Dalkię Polska. Ustalili cenę docelową akcji na 51 zł.

„Nie spodziewamy się, aby notowania spółki w najbliższym czasie podlegały istotnym wahaniom. Zmianę kursu mogłoby spowodować ogłoszenie kolejnego wezwania (np. przez Fortum). Metodą porównawczą wyceniamy spółkę na 42 zł, a metodą DCF na 60,9 zł. Cenę docelową ustalamy na poziomie ceny wezwania, czyli na 51 zł” — napisali analitycy.

„Implikowałoby to neutralną rekomendację, jednak biorąc pod uwagę wymienione powyżej ryzyko uważamy, że bezpieczniej jest sprzedać akcje Pratermu w wezwaniu” — dodali.

Raport został wydany przy kursie akcji Pratermu na poziomie 50,15 zł, a w poniedziałek w południe kosztowały 49,65 zł.

Wezwanie ogłoszone przez Dalkię potrwa do 14 lutego. Cena w wezwaniu to 51 zł.

Zdaniem analityków DM PKO BP, cena w wezwaniu mniej więcej oddaje obecną wartość spółki, jednak nie zawiera żadnej premii. Oceniają, że są duże szanse na to, aby wezwanie się powiodło.

Bioton: trzymaj

Analitycy Erste obniżyli rekomendację dla akcji Biotonu do „trzymaj” z „akumuluj”. Informację o raporcie podała agencja Bloomberg. W poniedziałek akcje Biotonu kosztowały 0,94 zł.

TVN: kupuj

Analitycy Wood & Co podwyższyli rekomendację dla akcji TVN do „kupuj” z „trzymaj”. Informację podała agencja Bloomberg. W poniedziałek papiery telewizji kosztowały na GPW 22,3 zł. To o 0,6 proc. mniej niż w piątek.

PKN Orlen:

sprzedaj

UBS obniżył rekomendację dlaPKN Orlen do „sprzedaj” z „neutralnie”. Obniżono jednocześnie cenę docelową dla akcji płockiej spółki o 8,8 proc. — do 52 zł. Informację przekazała agencja Bloomberg. W poniedziałek kurs paliwowego koncernu spadł o 4,4 proc. — do 48,3 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AND

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu