Rekomendacje

KZ
opublikowano: 05-02-2008, 00:00

Ciech: kupuj

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 30 stycznia wydali zalecenie „kupuj”. Cenę docelową akcji spółki na koniec roku ustalili na 120 zł. Raport wydano przy kursie Ciechu na poziomie 97,05 zł. W poniedziałek przed południem drożały o ponad 5 proc. i kosztowały 104,5 zł.

„Naszym zdaniem, spadki kursu akcji Ciechu z początku stycznia nie miały fundamentalnych podstaw. Spółka jest wyceniana obecnie ze wskaźnikiem P/E 2008 na poziomie 8,75, co jest najniższym wskaźnikiem na tle sektora. W kontekście panującej obecnie sytuacji na giełdzie uważamy, że inwestycja w akcje Ciechu jest najbezpieczniejsza spośród krajowych spółek chemicznych” — napisali analitycy w raporcie.

Specjaliści z DM PKO BP prognozują, że duża dywersyfikacja sprzedaży Ciechu (soda, TDI, EPI, żywice, nawozy, środki ochrony roślin) pozwoli utrzymać zyski spółki na w miarę stabilnym poziomie, nawet jeżeli na niektórych rynkach okresowo pogorszy się koniunktura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu