Rekomendacje

AS
opublikowano: 29-04-2009, 00:00

Atrem: kupuj

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 28 kwietnia rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Atrem od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową jednej akcji na 16 zł. Rekomendację sporządzono przy cenie 9,1 zł.

Według analityków DM BZ WBK, silny portfel zamówień na 2009 r. oraz bliska współpraca z PGNiG, PBG i Hydrobudową pozwalają wierzyć, że pomimo spowolnienia gospodarczego w Polsce Atrem będzie rósł w najbliższych latach szybciej niż sektor, w którym działa. Ponadto Atrem prawdopodobnie zakończy w bieżącym roku przejęcie firmy, która zwiększy wyniki grupy.

Farmacol: neutralnie

DM Amerbrokers w raporcie z 20 kwietnia obniżył rekomendację do "neutralnie" z "kupuj", pozostawiając cenę docelową na 26,4 zł. Rekomendację wydano przy cenie 28 zł.

"Od wydania rekomendacji "kupuj" kurs spółki wzrósł o 26,2 proc. Dodatkowo kurs przekroczył cenę docelową na poziomie 26,4 zł, w związku z czym obniżamy rekomendację — czytamy w raporcie.

Kolejnym czynnikiem, który miał wpływ na zmianę zalecenia, jest sytuacja techniczna. "Na ostatnich sesjach kurs spółki zbliżył się do silnego oporu w postaci konsolidacji z przełomu 2008 i 2009 roku (okolice 28,4 zł). Przebicie tego oporu przyniosłoby kontynuację wzrostu. Jednakże niski poziom obrotów podczas ostatniej fali wzrostowej oraz zatrzymanie się kursu przy oporze (28,4 zł) powodują, że

z technicznego punktu widzenia

szanse na kontynuację wzrostu

nie są w obecnej chwili zbyt

duże" — twierdzą eksperci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu